Staonův svět - Lidi, nezbláznili jste se?

Tak to bylo letos o fous!

Řeč je o volbách, o čem jiném. Ještě před sečtením posledních zbývajících 30 okrsků by ČSSD a KSČM měla, podle odhadů iDnesu, dohoromady 101 křesel, tedy nadpoloviční většinu. Pak naštěstí nějaký anděl strážný ještě zamíchal kartami a vyrovnal to na 100:100. Díky bohu. Ale situaci to příliš nepomůže. Teď se budou všichni jak malí Vencové hádat na písečku a za rok bych hádal předčasné volby.

Když vidím podporu lidí ČSSD a především jeho arogantního šéfa Paroubka, mrazí mě po zádech. Lidi, nezbláznili jste se? To vám opravdu nevadí jeho pokusy o změnu zákona o shromažďování, jeho demagogické řeči, které se den ode dne mění podle toho, jak zrovna fouká vítr. To opravdu v čele státu chcete někoho, kdo je v parlamentu od konce sedmdesátých let a jeho velmi slibnou kariéru extra svině v komunistickém světě přerušil až listopad 89. Vždyť on se ani nesnaží zakrývat bolševické manýry, jak například ukazuje jeho výrok o tom, že o zásahu na Czech Teku měla rozhodnout strana.

Co je Paroubek zač ukázal hned, jak se uzavřelo sčítání. Pronesl emotivní projev, ve kterém napadl demokratičnost voleb. Je zajímavé, že tento zkušený komunista (dobře, nebyl členem KSČ, ale možná právě proto musel být velká svině), jehož v osmdesátých letech demokracie vůbec nezajímala, teď volá do boje proti jejímu ohrožení, ovšem za pomoci slovníku StB, jako je například pojem agent-přisluhovač. Jak mám věřit, že teď už mu jde o demokracii a nás všechny, když se stále chová a mluví jako člen polytbyra před dvaceti lety.

Další super výrok, který o jeho charakterových vlastnostech říká mnoho, pronesl dneska v Otázkách. Prohlásil „pánové, možná jste to ještě nepochopili, ale bez opozice si ani neumyjete ruce!“ Tomu říkám konstruktivní politický přístup. Takhle nějak se hádají malé děti na pískovišti, když jedno má kyblíček a druhé bábovičky a oba chtějí to, co má ten druhý.

Celkově na mě chování Paroubka od konce sčítání působí, jakoby až do té doby opravdu věřil, že volby vyhraje! A teď se mu jeho dětinské sny zhroutily, někdo mu zrovna rozšlápl hračku. O málo, to uznávám. Ale prohru měl výrazně pravděpodobnější než druhá strana, takže s ní měl počítat.

Ještě jedna myšlenka mě napadá. Když se kouknu na mapu, kde kdo vyhrál, vidím, že ČSSD vyhrála na celé Moravě a pak ve dvou krajích v Čechách. Přitom v Ústí to bylo jen o půl procenta a kdyby tam kandidátce nešéfovala tlustá bradavice, pardon Paroubek, myslím, že ani tam by ČSSD nevyhrála. Tedy, slíbená myšlenka. Nechtěla by se Morava odtrhnout, založit si vlastní stát a Paroubka si tam nechat? Spokojené by byly obě strany.

Staon | 4.6.2006 Ne 16:16 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 4 komentáře

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

[1] reaguj
Jimi mejl web 4.6.2006 Ne 17:00

To vám opravdu nevadí jeho pokusy o změnu zákona o shromažďování, jeho demagogické řeči, které se den ode dne mění podle toho, jak zrovna fouká vítr.

Myslim ze ludom skor vadi to co sa u vas dialo v rokoch 1992–1998…

[2] reaguj
Jimi mejl web 4.6.2006 Ne 17:01

Pardon, este jedna vec. Moravu aj s Paroubkom by som bral vsetkymi desiatimi. A to myslim tak vazne ako sa len da.

[3] reaguj
Staon web 4.6.2006 Ne 17:09

[1] Jimi : o tom dost silně pochybuji, když si nepamatují ani to, co se dělo před rokem. A popravdě, zdá se mi, že jediné pozitivní věci, které nám vlády Zeman – Špidla – Gross – Paroubek přinesly, byly ty, co nám vnutila Evropská unie.

[4] reaguj
miira web 5.6.2006 Po 21:19

[3] Staon : Dovolím si nesouhlasit s Tvým komentářem, osobně se domnívám, že Špidlova vláda nebyla tak špatná jak se o ní říká.

Ale jinak musím říct, že s Tebou stoprocentně souhlasím. Nejhorší na tom je, že Paroubek, ač nevyhrál, nás tady všechny drží v hrsti, protože je-li opozice nekonstruktivní, padne dříve nebo pozdějí každá vláda. A nedělám si iluze, že by se ČSSD a KSČM přetrhly v hledání nějakého kompromisu.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Autor stránek Staonův svět se jmenuje?
Odpověd: Staon Cornelius Latipus

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).