Staonův svět - Programování II - zkouška

Programování II – zkouška, 13. června 2006 – Holan, Töpfer

Huráá, mám to :)

Jako malý příklad jsem dostal vytvořit dokonale vyvážený binární strom z dat v textovém souboru. V souboru byl nejdříve číslo n a následně rostoupcí posloupnost celých čísel o n prvcích. Pohoda, malý příklad za jedna.

Velký příklad byl horší :)

Zadání bylo Scrabble (doufám, že se to tak píše). Hrací pole n x n o rozumných rozměrech (n <= 20), navrhnout řešení funkce Tah tak, aby co nerychleji nalezla tah za co největší počet bodů (jen v rámci jednoho tahu, nemuselo se koukat dopředu na další tahy). Vstupem bylo to hrací pole a slovník slov. Paměť byla omezena „rozumně“ tak, že slovník se do ní vešel celý a dokonce i několikrát. Úkolem bylo nalézt co nejrozumnější pomocné struktury, aby se hledání tahu s maximálním ohodnocením co nejvíc zrychlilo.

U ústní mě zkoušel Töpfer a byla to pohoda. Papíry vlastně vůbec nečetl, nechal mě, abych mu to vysvětlil, což bylo ideální, protože jsem nějak nebyl schopen udělat pořádné shrnutí :) Ti, co jdou na ústní zítra či pozítří, mohou být v klidu. Opravdu se očekává, že se prochází a zkouší všechny možné tahy. Je to dobré řešení :)

Po projití velkého příkladu se mě zeptal na algoritmy vyhodnocení infixového výrazu. To mě trochu překvapilo, naštěstí nezaskočilo. Popsal jsem mu svoji oblíbenou gramatiku a pak se ptal ještě na další, tak jsem mu popsal algoritmus se dvěma zásobníky, ještě jsme prošli jejich složitosti a vesele jsem odkráčel s jedničkou :))

Tož hodně zdaru těm, co jdou na ústní zítra a pozítří.

Ondra

Matfyz | 13.6.2006 Út 14:30 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 2 komentáře

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

[1] reaguj
nAS mejl 13.6.2006 Út 22:20

Akorat mala poznamka: pokud vim, tak se to pise Scrabble :) ( http://www.googlefight.com/index.php?… )

[2] reaguj
Staon mejl web 13.6.2006 Út 22:48

[1] nAS : dík, já jsem si to myslel :)

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Kolik je 3 x 5?
Odpověd: nevím, ale násobení na reálných číslech tvoří komutativní grupu. 237

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).