Staonův svět - Voděradské bučiny - 18. června 2006

Ano, ano. Už je to tady. Opět další z oblíbených výletů :)

Tentokrát bych vyrazil do Voděradských bučin. Jedná se o přírodní rezervaci na pravém břehu Jevanského potoka. Za poslední doby ledové zde průměrná teplota byla –2 stupňů, nezasahoval sem však ledovec. Přesto tu vznikly podobné tvary, jaké vznikají ledovcovou činností – pseudokary. Lze zde nalézt proudy balvanů. V hlíně byla objevena řada drobných živočichů, kteří se jinak vyskytují v severní Evropě.

Velmi volně podle knihy Naučné stezky a trasy od Karla Drábka.

Plánovaná trasa.

Trasa začíná v Jevanech na hrázi rybníka. Odtud se vydáme po hrázi přímo do Bučin. Skrz ně projdeme do lomu Kamenka a z něho dále směrem na Černé Voděrady. Cestou půjdeme kolem mlecích kol – místo, kde se v potoce nachází hromada nedodělaných mlýnských kamenů. Ve Voděradech otočíme zpět na Jevany.

obrazek

Celkově mi trasa dle mého odhadu vychází na 12km, takže opravdu lážo plážo.

Doprava a sraz

Doprava je tentokrát netradičně autobusem. Odjíždí se autobusem v 1000 od zastávky metra Depo Hostivař. Sraz v 940 na nástupišti (Zahrádka v 920). Na Vyžlovce bychom měli být v 1035 a odtud za něco přes půlhodinu v Jevanech.

Nejmenovaní cestovatelé autem mají za úkol se dopravit do 1100 do Jevan na hráz rybníka. Na Jevanském rybníku je značené koupaliště, proto přepokládám (a za mých dětských let to tak bylo), že tam někde bude parkoviště, kam by mohli upíchnout svého ocelového oře.

Doprava zpět opět buď autem, nebo autobusem z Vyžlovky.

Co s sebou?

Jako obvykle. Plus navíc bych si s sebou vzal plavky! Pokud vydrží počasí tak, jako doteď, mohli bychom se na konci aspoň trochu smočit v Jevanech v rybníku. Já osobně jsem se letos ještě venku nekoupal, takže bych byl hodně pro :)

Tak a to by bylo vše. Nezapomeňte se mi přihlásit, ať vím na koho čekat.

Staon | 13.6.2006 Út 19:39 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 1 komentář

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

[1] reaguj
Jop
Defter mejl 16.6.2006 Pá 13:49

Takze v jedenact v Jevanech snad budem. BTW: budeme mit dve volna mista ve voze, takze jestli ma nekdo zajem jet s nama a nedrncat se mastnou tyci…. M&B

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Autor stránek Staonův svět se jmenuje?
Odpověd: Staon Cornelius Latipus

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).