Staonův svět - Džbán - 26. listopadu 2006 (neděle)

Pokud jsem vás ještě neodrovnal minule v Loděnici, tak je tady další možnost, jak si zničit nohy :)

Tentokrát trasa celá povede přírodním parkem Džbán. Nachází mezi Severočeskou uhelnou pánví a Kladenskou pánví. Bývá popisován jako oblast teplých a suchých strání a krásných potoků. Další velkou výhodou je, že ještě není příliš objevený turisty, takže jen zřídka narazíte na někoho dalšího.

Plánovaná trasa

Ráno nás autobus vysadí u vesničky Hořešovice. Odtud vyjdeme po místní silničce k rybníku pod Bílichovem, kde odbočíme po modré značce do kopce na Spáleniště a dále do obce Milý. Zde zabočíme na žlutou značku přes Srbeč do Mšece. Na náměstí se napojíme na modrou značku a kolem rybníků na Lodenici, známé také jako Kačák, dojdeme na Lipinu.

V Lipině, podle odhadu sil, buď zabočíme na jih do Nového Strašecí na vlak. Nebo půjdeme dále po modré kolem Buckého rybníka na nádraží v Řevničově.

Trasa je na následující mapce:

obrazek

Trasa není příliš náročná, čeká nás jen pár kopečků. Délka trasy do Strašecí je asi 26km. Druhá varianta končící na Řevničovském nádraží má asi 30km.

Doprava a časy

Autobus odjíždí v 6.50 z Hradčanské. Sraz v 6.35 (Zahrádka v 6.20) na Hradčanské v horním vestibulu metra „u korunky“. Cena lístku dle IDOSu je asi 40 Kč.

Vlak zpět jede někdy kolem třičtvrtě na pět (samozřejmě ještě další později). Cena lístku zpět na skupinovku by měla být pod 50 Kč.

Ani tím prvním vlakem nebudeme zpět před šestou, takže kdo chce jet, ať si udělá dost času.

Přihlášky a další organizační detaily

Kdo chce jet, nechť se mi ozve: email, SMS, vzkaz zde na webu. Pokud se nepřihlásí, může se mu stát, že ho neupozorním na případné změny.

Bude konec listopadu, takže počasí může být všelijaké. Nezapomeňte si čepici, šálu a rukavice. Stejně tak ale nezapomeňte něco proti vodě (nepromokavá bunda, pláštěnka). Samozřejmě dobré boty (pokud možno také nepromokavé). A doporučuji svačinu a pití, hospoda případně bude až za „odměnu“ na konci trasy.

Staon

Staon | 14.11.2006 Út 23:41 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Matfyz je sbírka čeho?
Odpověd: malých červených kulatých kostiček naprostých cvoků

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).