Staonův svět - Labe a Kersko - 3. března 2007

Pro všechny, kdo nehodlají o víkendu jen přibírat sádlo, je připraven krátký oddechový výlet do polabských luhů.

Tentokrát netradičně do Polabské nížiny cestou po břehu Labe.

Plánovaná trasa

Ráno nás vlak vyhodí v Nymburku na nádraží. Projdeme centrem města, překročíme Labe a pustíme se po produ po břehu. Po několika kilometrech dorazíme k písečnému přesypu u Píst. Jen drobný drb, pokud jsem slyšel, tak zde za války cvičili Němci budoucí vojáky do Afriky :)

Potom projdeme kolem pískovny a stále na západ, až dorazíme do Přírodního parku Kersko. Zde si uděláme krátkou odbočku k borovici Krásná Pepína a ještě podle mapy moje favoritka Švarná Tonka. :)

Následně se opět vrátíme na břeh Labe a po něm dojdeme k přírodní rezervaci Vrť a od ní na sever do Lysé nad Labem na vlak.

Trasa je na následující mapce:

obrazek

Trasa je nenáročná, koneckonců jsme v úrodných nížinách, délka něco málo přes dvacet kilometrů.

Doprava a časy

Odjezd je ráno v 8.11 hodin z Hlavního nádraží. Sraz je v 7.50 (Zahrádka v 7.30) u odjezdové tabule ve spodní hale, kde jsou pokladny. Cena lístku na skupinovku je pod 45 korun.

Zpět do Prahy opět vlakem. Jezdí dvakrát do hodiny, neměl by být žádný problém. Osobně předpokládám návrat do čtyř hodin odpoledne, ale nespoléhejte na to. Cena na skupinovku pod 32 korun.

Přihlášky a další organizační detaily

Kdo chce jet, nechť mi dá vědět (kromě těch, s kterými jsem už domluvený). Komunikační kanály jsou komentáře pod článkem, vzkazy (v levém navigačním menu), email (naleznete na spodku stránky) a kdo má, tak i ICQ a SMS :)

S sebou si vemte oblečení odpovídající začátku března (nezapomeňte čepici a rukavice), něco proti dešti a dobré boty. A samozřejmě peníze a svačinu :) Jak už bývá zvykem, hospodu povolí šéf výletu (já, kdybyste nevěděli) až v Lysé.

Staon | 1.3.2007 Čt 23:42 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Internetový časopis iHrom je?
Odpověd: počítačová hra časopis

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).