Staonův svět - Sólo pro tři

Už dlouho jsem nereferoval o svých kulturních zážitcích získaných v rámci svého dlouhodobého plánu pro rozvoj vlastní osobnosti. Dnes to ale byl takový zážitek, že prostě musím pár řádek napsat.

Národní divadlo uvádí nový balet pod názvem Sólo pro tři. Jedná se o představení na hudbu Jacquese Brela, Vladimira Vysockého a Karla Kryla. Představení je opravdu silné. Těžko říct, zda je to vybranou hudbou nebo tím vlastním baletem. Řekl bych, že díky velmi dobré kombinaci obého.

Písničky jsou do představení vybrány opravdu dobře, mimo jiné Brelovo Orly, Amsterdam nebo Fernand, od Kryla použili například Zapření Petrovo, Ukolébavku nebo Vánoční. Režie a choreografie jednotlivých písniček je hodně nápaditá a písně jsou občas propojované citacemi jednotlivých autorů. Ovšem pro mě nejlepší část představení byla, když Tereza Podařilová tancovala Krylovu Nevidomou dívku. To chce opravdu vidět, jak já byl na měkko.

Z předchozího by se mohlo zdát, že Vysocký tam byl jen do počtu, ale není tomu tak. Mám totiž díru ve vzdělání. Slyšel jsem ho dneska poprvé, takže ani neznám názvy jeho písniček, abych na ně mohl odkazovat. Ale rozhodně do představení patří naprosto stejně shodně jako zbylí dva, to pouze má nevědomost ho zdánlivě odsunula.

Tohle představení na mě opravdu zapůsobilo. Popravdě natolik, že bych chtěl jít ještě aspoň jednou.

Staon | 23.5.2007 St 23:24 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Matfyz je sbírka čeho?
Odpověd: malých červených kulatých kostiček naprostých cvoků

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).