Staonův svět - Staon sportovec a procházka po dně jezírka

Dneska v rámci moderních trendů jeden článek typu 3 v 1, tak trochu shrnující poslední měsíc.

Naše sekretářka v práci zešílela a zamilovala se do běhání. Celkem by to ani nebyl problém, kdyby se nerozhodla přihlásit firmu na štafetový maraton. A z nějakého mně neznámého důvodu předpokládala, že i já jsem šílený. Takže jsem se dozvěděl, že se mnou počítá.

Už jste někdy byli sprostí na hezkou ženskou s krásnýma očima? Hmm, já taky ne. Takže jsem následující týden vyběhl do Stromovky se smělým cílem natrénovat běh na 10km. Další otázka, už jste mě někdy viděli sprostého? No, pravděpodobně asi ano. Ale takhle?

Nicméně vše nakonec dobře dopadlo. Čistého času jsem nemohl chodit asi jen 6 dní a 11. května jsem vyběhl od Těšnovského tunelu směrem do Podolí. A nejen vyběhl, ale i doběhl :) Pokud by to někoho zajímalo, výsledky jsou ke stažení na adrese PIMu (doufám, že časem link nezruší). Hledejte krásné 107. místo, firmu Aveco :)


Abych toho neměl dost, o týden později jsem vyrazil tradičně na Prčice (letos jsem si kotník nezvrtl). Abychom nechodili pořád stejnou trasu, šli jsme tentokrát 50km z Pikovic. Naše turistické nadšení zchladili hned na startu, kde nám jedna milá paní sdělila „tohle je moc hezká trasa, taková kopcovitá…“ :)

Další co mne trochu zarazilo, byla Kosova Hora. Tam se s naší trasou scházela trasa z Prahy (70km). Očekával jsem spoustu hodně unavených lidí, ale jak se zdá, jediní unavení jsme byli my :)

Ale i tohle jsme nakonec zvládli a po zhruba 10 hodinách dorazili do Prčice a vyfasovali do sbírky novotou zářící bleděmodrý škrpálek.


Poslední část mého multi-příspěvku již nebude o mém pofidérním sportování, ale o jednom zážitku. Letos, stejně jako loni, předloni, předpředloni atd., jsem s kamarádem jel na jeho chatu na kraji Moravského krasu. Naším cílem měla sice být původně Balcarka, ale ta je uzavřená, tak jsme vyrazili na Býčí skálu.

Býčí skála není normálně přístupná, ale zrovna tenhle víkend dělali prohlídky. Pokud chcete vidět nějakou jeskyni doporučuji sem. Žádné vybetonované chodníčky, hezky vás proženou bahnem :) A neprovázel nás žádný naučený průvodce, ale místní speleolog. Moc hezky a zajímavě vyprávěl.

Prohlídka byla zajímavá i tím, že v současné době je vyčerpané jezírko v tzv. Šenkově sifonu, takže díky tomu jsme se dostali až do zadních jeskyní Nové Býčí skály, kde protéká Jedovnický potok. Prý to tak bude ještě asi dva roky, a pak ho znovu naplní. Proto doporučuji s návštěvou Býčí skály příliš neotálet.

A stejně úchvatný byl závěr prohlídky. Na konci Nové Býčí skály průvodce prohlídku ukončil a zpět k východu z jeskyně jsme už šli sami :)

Díky téhle naší pravidelné akci už jsem navštívil většinu přístupných jeskyní v Moravském krasu, ale takhle opravdu v jeskyni jsem ještě nebyl. Mohu-li doporučit, navštivte Býčí skálu dřív, než z ní udělají lunapark pro turisty, jako je běžné ve všech ostatních.

Staon | 1.6.2008 Ne 12:59 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Autor stránek Staonův svět se jmenuje?
Odpověd: Cornelius Latipus Staon

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).